Muzeum Obozów Jenieckich zaprasza na Dzień Otwarty | Muzeum Obozów Jenieckich Żagań

Muzeum Obozów Jenieckich zaprasza na Dzień Otwarty

Muzeum Obozów Jenieckich zaprasza na Dzień Otwarty w sobotę 21 października 2017 roku.

W programie:

• „Wielka ucieczka – fakty i mity”. Cykl bezpłatnych wycieczek po muzeum wraz z przewodnikiem o godz. 11.00, 13.00, 15.00
  • pokaz statyczny sprzętu bojowego Armii USA na terenie muzeum: czołg M1A2 Abrams, wóz bojowy M2A3 Bradley, transporter M113 oraz dodatkowo czołg T-34/85 „RUDY” – godz. 10:00-17:00

Pokaz zostanie zorganizowany przez 1 batalion, 63. Pułku Pancernego, 2. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej, 1. Dywizji Piechoty Armii USA. Prezentacja T-34/85 RUDY będzie możliwa dzięki pomocy 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania.

Impreza w ramach tzw. Weekendowego Szlaku Naukowego przygotowanego przez Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietę Polak.

Do współpracy przy organizacji Szlaku zaproszone zostały jednostki naukowe, muzea, biblioteki, izby pamięci, instytucje otoczenia biznesu oraz przedsiębiorstwa wdrażające innowacyjne rozwiązania. We wskazanym terminie na terenie województwa lubuskiego zaplanowano szereg bezpłatnych przedsięwzięć: pokazów, spotkań, wykładów, warsztatów, lekcji, dni otwartych, itp. Podsumowaniem całości będzie „Laboratorium Lubuskiego Odkrywcy”, który odbędzie się 21 października w Zielonej Górze.

W ramach akcji na Lubuszan czeka ponad 150 atrakcji oferowanych przez blisko 40 podmiotów. Do udziału w „Weekendowym Szlaku Naukowym” zapraszamy całe rodziny. Na pewno każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Wykaz wszystkich wydarzeń znajduje się na stronie: http://szlaknaukowy.lubuskie.pl