(Polski) Archiwalny film zrealizowany w żagańskim stalagu! | Muzeum Obozów Jenieckich Żagań
1182
post-template-default,single,single-post,postid-1182,single-format-standard,cookies-not-set,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,transparent_content,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

(Polski) Archiwalny film zrealizowany w żagańskim stalagu!

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

“Sceny z życia francuskich jeńców wojennych w Niemczech” to materiał z 1941 roku odnaleziony w zasobach Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

Część zdjęć zrealizowano na terenie Stalagu VIIIC w Żaganiu. Żagańskie sceny zaczynają się od 16:25, widzimy zawody na terenie boiska sportowego, a także występy zespołu “Fol Sag”, który działał w obozie. Być może niektóre z wcześniejszych ujęć też zrealizowano w Sagan, ale co do tego nie ma pewności. Cześć zdjęć powstała na terenie nieznanego nam stalagu na południu Niemiec.

 

Link doi video: https://avarchives.icrc.org/Film/5494