(Polski) Zobacz nową ekspozycję w żagańskim Muzeum Obozów Jenieckich | Muzeum Obozów Jenieckich Żagań
803
post-template-default,single,single-post,postid-803,single-format-standard,cookies-not-set,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,transparent_content,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

(Polski) Zobacz nową ekspozycję w żagańskim Muzeum Obozów Jenieckich

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Sezon wakacyjny Muzeum Obozów Jenieckich otwiera nowym elementem ekspozycji stałej, którym jest replika izby jenieckiej w Stalagu Luft 3 stworzona w całości z oryginalnych przedmiotów pochodzących z okresu II wojny światowej.

Zobacz nową ekspozycję w żagańskim Muzeum Obozów JenieckichMakieta powstała między innymi dzięki datkom przekazanym przez rodziny a także byłych jeńców Stalagu Luft 3 z USA. Projekt wystawy opracowano na podstawie zachowanych zdjęć z czasów funkcjonowania obozu. Jednym z ciekawszych eksponatów jest oryginalny piec, wydobyty podczas prac archeologicznych oraz działający gramofon pozyskany dzięki współpracy muzeum z Royal Air Force.

W okresie wakacyjnym muzeum czynne od wtorku do piątku w godzinach 10.00- 16.00 natomiast w soboty i niedziele od 10.00 do 17.00. Przypominamy również, że w placówce praz w żagańskich księgarniach można nabyć najnowsze wydanie Zeszytów Żagańskich.