Reprezentanci Kongresu USA w Muzeum Obozów Jenieckich | Muzeum Obozów Jenieckich Żagań

Reprezentanci Kongresu USA w Muzeum Obozów Jenieckich

Grupa pięciu kongresmenów oraz pracowników Ambasady USA w Warszawie i Konsulatu USA w Krakowie odwiedziła nasza placówkę w niedzielę 6 sierpnia br.

Wizyta w muzeum była zwieńczeniem jednodniowego pobytu w Żaganiu związanego z wizytacją obiektów wojskowych, w których aktualnie przebywają żołnierze amerykańscy. Trzech kongresmenów ma za sobą karierę wojskową dlatego z zaciekawieniem zapoznali się z najnowszymi ekspozycjami Muzeum Obozów Jenieckich a także odwiedzili historyczne miejsce Wielkiej Ucieczki, czyli pomnik tunelu Harry. Gości szczególnie zainteresowała historia amerykańskich jeńców w Stalagu Luft 3 a także obecne zaangażowanie środowisk amerykańskich w pomoc dla naszej placówki.

Zdjęcia Jan Mazur