Zobacz nową ekspozycję w żagańskim Muzeum Obozów Jenieckich | Muzeum Obozów Jenieckich Żagań
803
post-template-default,single,single-post,postid-803,single-format-standard,cookies-not-set,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,transparent_content,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Zobacz nową ekspozycję w żagańskim Muzeum Obozów Jenieckich

Sezon wakacyjny Muzeum Obozów Jenieckich otwiera nowym elementem ekspozycji stałej, którym jest replika izby jenieckiej w Stalagu Luft 3 stworzona w całości z oryginalnych przedmiotów pochodzących z okresu II wojny światowej.

Zobacz nową ekspozycję w żagańskim Muzeum Obozów JenieckichMakieta powstała między innymi dzięki datkom przekazanym przez rodziny a także byłych jeńców Stalagu Luft 3 z USA. Projekt wystawy opracowano na podstawie zachowanych zdjęć z czasów funkcjonowania obozu. Jednym z ciekawszych eksponatów jest oryginalny piec, wydobyty podczas prac archeologicznych oraz działający gramofon pozyskany dzięki współpracy muzeum z Royal Air Force.

W okresie wakacyjnym muzeum czynne od wtorku do piątku w godzinach 10.00- 16.00 natomiast w soboty i niedziele od 10.00 do 17.00. Przypominamy również, że w placówce praz w żagańskich księgarniach można nabyć najnowsze wydanie Zeszytów Żagańskich.