Najnowsze wydanie Zeszytów Żagańskich | Muzeum Obozów Jenieckich Żagań

Najnowsze wydanie Zeszytów Żagańskich

Ukazało się najnowsze wydanie Zeszytów Żagańskich. Publikacja do nabycia w Muzeum Obozów Jenieckich, żagańskich księgarniach oraz Centrum Informacji Turystycznej w Żaganiu.

W numerze:

• Marek Łazarz, Dywizjony Orłów (Eagle Squadrons). Amerykańscy ochotnicy z RAF – jeńcy Stalagu Lutf 3.
  • Mirosław Kasztel, Witraż koronacji Marii w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Żaganiu.
  • Stanisław Byczkowski, Kamienne ślady przeszłości. Żagański Las wczoraj i dziś.
  • Zbigniew Bujkiewicz, Marian R. Świątek, Żagań w dwudziestoleciu międzywojennym (część 1).
  • Zbigniew K. Popiel, Szkic do dziejów cmentarza ewangelickiego na „Fischendorfie”.
  • Maksymilian Siergiej, Z miejscowości Dukszty na Litwie do Żagania.
  • Wanda Winczaruk, Maria Jastrzębska, Mój alfabet żagański (część 9).
  • Robert W. Zarzycki, 1945 r. Urząd Bezpieczeństwa i Milicja Obywatelska w Żaganiu.
  • Wiesław Chłopek, Stowarzyszenie Żołnierzy i Pracowników Wojska 3. Drezdeńskiego Pułku Czołgów Średnich im. 3. Brygady Pancernej.
  • Bogdan Sztuba, Żagańskie kasowniki okolicznościowe.
  • Jan Sosnowski, Z miłości do munduru.